Vznikli na to, aby pomáhali ľuďom nadväzovať vzťahy. Online zoznamky šetria čas, odbúravajú stres aj ostych

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vznikli na to, aby pomáhali ľuďom nadväzovať vzťahy. Online zoznamky v zrýchlenom svete šetria čas, odbúravajú stres aj ostych. Čoraz viac ale otvárajú dvere aj tým, ktorí o romantické rande nestoja.

Je to jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Stačí pár klikov a vo virtuálnom svete narazíte na desiatky ľudí, ktorých by ste bežne zrejme ani nestretli. Svoje o tom vie aj Laura. Do cesty jej prišiel muž, ktorý nehľadal vážny vzťah. „Chcel, aby sme sa stretli u neho doma. Som dala vedieť, že nemám záujem o jednorazové záležitosti, vtedy prišiel ghost,“ spomína.
To znamená, že dotyčný sa vyparil z jej života ako duch. Patrik nám zas opísal svoje skúsenosti. „Používam zoznamky a tiež sa párkrát stane, že je to na jednu noc,“ priznáva.

Prečítajte si tiež:

​Že hľadanie výslovne sexuálnych partnerov na zoznamkách fičí, potvrdzujú aj dáta. „Je to 10-15 percent? užívateľov týchto sociálnych sietí,“ uvedie číslo sociologička Zlatica Pecháčová.

„Nezáväzné sexuálne vzťahy tu boli aj predtým, ale zoznamovacie aplikácie nám umožnili, aby to bolo prístupnejšie,“ dopĺňa ju Štefan Petrík.

„Prostredie poskytuje istú anonymitu a viete tam vyjadriť svoju požiadavku jasne a zrozumiteľne,“ dodáva Pecháčová.

Sexuologička však poukazuje na riziká. „Pri takomto spôsobe jednorazových aktivít si nevieme otestovať, či je ten druhý zdravý. My sa telesne zbližujeme s človekom, o ktorom nič nevieme,“ varuje sexuologička Danica Caisová.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Internet

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.