VIDEO: Neznáma žena sa vlámala na dvor prezidentky a správala sa nepríčetne. Polícia opísala zásah v Pezinku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Incident v dome prezidentky Zuzany Čaputovej.

Podľa našich informácií sa neznáma žena v nočných hodinách vlámala na dvor hlavy štátu v Pezinku. Preskočila plot a dostala sa na pozemok domu, v ktorom býva Zuzana Čaputová aj s rodinou. Ochranka, ktorá na bezpečnosť prezidentky nepretržite dohliada, ju krátko na to spacifikovala a zaistila.

Na mieste ráno celý incident dokumentovalo niekoľko vyšetrovateľov.

Incident v dome prezidentky Zuzany Čaputovej.
Incident v dome prezidentky Zuzany Čaputovej. Zdroj: TV Markíza

​„Môžem potvrdiť, že v nočných hodinách neznáma žena preskočila plot a dostala sa na pozemok domu, v ktorom býva prezidentka Zuzana Čaputová. Okamžite zasiahla ochranka, ktorá ženu spacifikovala. Polícia začala tento bezpečnostný incident vyšetrovať, “ pre TV Markíza potvrdil túto informáciu prezidentkin hovorca Martin Strižinec. Dodal, že prezidentka a jej rodina sú v poriadku.

Prečítajte si tiež:

Žena sa správala nepríčetne

Na mieste sme sa rozprávali aj so susedmi Zuzany Čaputovej. „Nejaká žena, kričala: 'Prosím, pomoc, polícia!' Počuli sme, akoby niečo kovové padlo na zem. Potom kričala, že nemôže dýchať. Ochranka, ktorá chráni prezidentku, ju chcela upokojiť, že jej zavolajú sanitku,“ povedala nám jedna zo susediek hlavy štátu.

Podľa polície sa 25-ročná žena správala nepríčetne. Preto privolali rýchlu zdravotnícku pomoc, ktorá ju previezla do nemocnice.

„Záchranári transportovali do nemocnice v Bratislave ženu s diagnózou akútna psychotická porucha,“ priblížila Petra Klimešová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

„Objasňovaním ďalších okolností tohto prípadu sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Pezinku,“ dodala polícia. 

Prečítajte si tiež:

Stanovisko ministerstva

Otázne je, ako sa žene podarilo preskočiť plot, keďže dom je nepretržite monitorovaný kamerami a na ulici je ochranka.

Tlačový odbor ministerstva uviedol, že Úrad pre ochranu ústavných činiteľov (ÚOÚČ) a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR nezlyhal ani nepochybil pri ochrane domu prezidentky.

„Môžeme potvrdiť, že túto noc došlo k spomínanému incidentu a policajti ÚOÚČ a diplomatických misií MV SR zaistili narušiteľku ihneď po preskočení plotu v areáli pred domom prezidentky. Ona ani jej dcéry neboli ohrozené ani neprišli do kontaktu s uvedenou osobou,“ priblížil rezort s tým, že sa viac k udalosti z bezpečnostných a taktických dôvodov nemôže vyjadrovať.

Ministerstvo zároveň poukázalo na to, že aj pre takéto incidenty je dôležité, aby mali traja najvyšší ústavní činitelia pridelené štátne rezidencie, ktoré by zabezpečovali adekvátnu úroveň ochrany.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.