Počas víkendu sa bude pod Strečnom opäť pracovať. V Žiline zasadal k celej situácii krízový štáb

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Žiline sa skončilo zasadnutie krízového štábu k situácii na ceste pod Strečnom. Po novom tam platia iné pravidlá.

Spozornieť by mali napríklad rodičia s deťmi zo západného Slovenska, ktorí sa budú cez víkend po jarných prázdninách vracať z Tatier späť domov.

Počas najbližšieho víkendu majú totiž cestári pod Strečnom opäť pracovať. Na kritickom úseku cesty otestujú pevnosť osadených betónových zábran a ochranných sietí. Práce sa začnú v piatok (8. 3.) od 20.00 h a potrvajú do 17.00 h v sobotu (9. 3.). V nedeľu (10. 3.) sa začnú od 8.00 h a potrvajú do 14.00 h.

Prečítajte si tiež:

„Doprava bude spomalená na rýchlosť 30 kilometrov za hodinu a úplne sa odstaví iba na nevyhnutný čas. Budú tam horolezci, ktorí spustia skalu, a uvidíme, či bude ochrana stačiť, alebo nie,“ uviedla prednostka Okresného úradu v Žiline Emília Pavlusíková.

Krízový štáb bude podľa prednostky opäť zasadať v pondelok (11. 3.). „Zosumarizujeme, o aký veľký rozsah prác ide, a rozhodneme o ďalšom postupe. Ten úsek je nebezpečný a dodržiavanie cestnej premávky je veľmi dôležité. Rýchlosť 30 kilometrov za hodinu tam nie je pre nič za nič. Treba ju dodržiavať. Preto buďme ohľaduplní voči všetkým,“ vyzvala.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.