Leto sa končí. Ochladí sa o 10 stupňov a v Tatrách začne snežiť

Ilustračná snímka
Zdroj: TASR

Prečítajte si predpoveď na budúci týždeň.

Krásne slnečné a teplé počasie bude minulosťou. Vyzerá to tak, že dnes si užijeme posledný letný deň. Už zajtra nás čaká poriadny teplotný šok. Ochladí sa o 10 stupňov a teploty nebudú stúpať ani cez týždeň.

V piatok môžu teploty na niektorých miestach vystúpiť až na 30 stupňov. No zajtra tomu už tak nebude. Na Slovensko začne prúdiť studený front, ktorý so sebou prinesie ochladenie, dážď aj vietor.

Teploty budú klesať už v noci z piatka na sobotu. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu bude v sobotu cez deň na mnohých miestach pršať, na hrebeňoch Tatier sa zrážky postupne zmenia na snehové. 

Najvyššia denná teplota vystúpi na maximálne 15 až 20 stupňov, na Kysuciach, Orave, Liptove, Spiši a Horehroní bude 13 stupňov. Fúkať bude severozápadný vietor 10 až 30km/h, v nárazoch prechodne okolo 50 km/h, popoludní zoslabne.

Aj v nedeľu rátajte cez deň s ojedinelým slabým dažďom, na hrebeňoch Tatier spočiatku so snežením. V noci sa na niektorých miestach môže vyskytnúť prízemný mráz.

Najvyššia denná teplota 16 až 21, v Žilinskom kraji a pod Tatrami okolo 14 stupňov. Fúkať bude slabý, cez deň prevažne juhozápadný vietor 5 až 25 km/h.

Predpoveď na týždeň

PONDELOK:

Premenlivá veľká, popoludní na západe - a neskôr miestami aj na juhu Slovenska - zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach, v noci na celom území, prehánky alebo dážď, ojedinele aj búrky. Vo vysokých polohách postupne sneženie. Chladno a silno veterno!

Najvyššia denná teplota 13 až 18, na severe 8 až 13 stupňov. Fúkať bude spočiatku juhozápadný vietor do 30 km/h, od západu prevažne severozápadný vietor 30 až 55 km/h, na horách, a v nárazoch miestami aj v nižších polohách 70 až 110 km/h. Popoludní
vietor čiastočne zoslabne.

UTOROK:

Premenlivá, na severe prevažne veľká oblačnosť. Ojedinele, v severnej polovici miestami prehánky, od cca 1000 m snehové. Chladno a veterno! Najvyššia denná teplota 11 až 16, na severe väčšinou 6 až 11 stupňov.

STREDA:

Premenlivá, postupne prevažne veľká oblačnosť a miestami prehánky alebo dážď, od cca 1000 m zrážky snehové. Naďalej chladno. Miestami prízemný mráz! Najvyššia denná teplota 10 až 15, na severe väčšinou 6 až 10 stupňov.

ŠTVRTOK:

Malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Zrána a dopoludnia ojedinele hmla alebo nízka oblačnosť. Ojedinele - najmä na severe - prehánky, na horách snehové. Chladno.
Ráno miestami prízemný mráz! Najvyššia denná teplota 12 až 17, na severe okolo 9 stupňov.

PIATOK:

Najvyššia denná teplota by mala sa mala pohybovať okolo 17 stupňov.

BRATISLAVA/kacs

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ochladenie

Dôležité udalosti