Domáce

Vieme, kde žijú najmladší a najstarší ľudia na Slovensku

Staré mesto v Bratislave
Zdroj: TV Markíza,

Dokázali by ste si tipnúť?


Potrebuje vaše mesto, či obec dom pre seniorov alebo škôlku pre deti? Na túto otázku vieme odpoveď. Poznáme totiž priemerný vek každého okresu v štáte. Na Myjave a v Piešťanoch je to 41 rokov, no a v Sabinove, Starej Ľubovni je to 34 rokov. Najmladší ľudia žijú na Orave, najstarší v Bratislave.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.


Horná Orava - najsevernejší kút Slovenska. Priemerný vek obyvateľov je kristových 33 rokov. Najväčšou dedinou tohto kraja je Zákamenné s viac ako 5-tisíc obyvateľmi. Život im tu chutí. Námestovo je najmladší región Slovenska. Mladší ľudia žijú už iba okolo Kežmarku. Tam však priemerný vek ťahajú dole rómske osady.  Na Orave je to hlavne o viere, názoroch a postoji k životu. Najstarší obyvatelia žijú v bratislavskom Starom Meste. V roku 2035 ich však dobehnú obyvatelia tohto najväčšieho sídliska na Slovensku.

Petržalčania budú mať vtedy v priemere 50 rokov. Celkovo naša republika starne a spolu s ňou aj jej obyvatelia. Prognostici varujú, že našu budúcnosť majú teraz v rukách ženy okolo tridsiatky. Módou sa totiž stalo odkladať pôrod na čo neskôr. Dôležité je, aby si ženy materstvo nerozmysleli úplne. V mestách obyvateľstvo starne intenzívnejšie v dôsledku toho, že je tam nižšia pôrodnosť.
BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.