Štyroch zranených pri požiari v košickej nemocnici budú liečiť v hyperbarickej komore

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Liečbu v hyperbarickej komore v nemocnici v košickej Šaci si po štvrtkovom požiari v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice vyžadujú štyri osoby. Pre TASR to uviedol generálny riaditeľ Nemocnice Agel Košice-Šaca Pavol Rusnák.

„V skorých ranných hodinách bolo po požiari v UNLP na urgentný príjem našej nemocnice privezených sedem osôb. Po neodkladnom vyšetrení a ošetrení štyri osoby vyžadujú liečbu v hyperbarickej komore, dve osoby budú prevezené v stabilnom stave späť na hospitalizáciu do UNLP a jedna osoba bude prepustená do domáceho ošetrenia,“ spresnil.

Prečítajte si tiež:

Požiar v UNLP so silným zadymením vypukol vo štvrtok zhruba hodinu po polnoci na I. psychiatrickej klinike, ktorá sa nachádza na štvrtom poschodí nemocnice na Triede SNP. Uhasiť sa ho podarilo skoro ráno.

Z monobloku evakuovali 404 zo 766 ľudí. Podľa hasičov sa pri požiari v dôsledku nadýchania splodín zranilo deväť ľudí, výšku priamej škody predbežne určili na 100.000 eur. UNLP a ministerstvo zdravotníctva informovali, že situácia je pod kontrolou.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.