Hľadali ho dobrovoľníci aj vrtuľník. Príbeh nezvestného chlapca sa skončil tragicky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pri Košiciach tri dni pátrali po len trojročnom chlapčekovi Jaroslavovi, ktorý sa stratil v obci Ďurkov v stredu (6. 3.) po zhruba 14.00 h.

Podľa najnovších informácií sa však v piatok (8. 3.) okolo poludnia našlo mŕtve telo dieťaťa. Obhliadajúci lekár neskôr potvrdil, že ide práve o nezvestného chlapca.

Pátral po ňom aj vrtuľník

​V okolí obce po chlapcovi pátrali profesionálni i dobrovoľní hasiči, policajti, vojaci, kadeti strednej policajnej školy a hľadal ho aj vrtuľník ministerstva vnútra.

„V stredu (6. 3.) popoludní polícia prijala na tiesňovej linke 158 oznámenie o nezvestnosti maloletej osoby. Policajti po nezvestnej maloletej osobe začali okamžite pátrať, do pátrania sa okrem policajtov z priľahlých obvodných oddelení zapojil aj psovod so služobným psom, záchranári so štvorkolkami, príslušníci HaZZ, dobrovoľní hasiči z okolitých dedín. Súčinnosť poskytoval aj vrtuľník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a do pátrania sa zapojili aj študenti Strednej odbornej školy Policajného zboru v Košiciach,“ uviedla pre TVNOVINY.sk hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Prečítajte si tiež:

Chlapca hľadali aj v noci

Niektorí ho hľadali aj v noci. Rozprávali sme sa s dobrovoľníkom Vincentom. Ten nám povedal, že chlapca hľadal dvanásť hodín.

„Pustili nás pátrať do lesa, ale s jednou podmienkou, že nepôjdeme na tú stranu, kde lietajú drony,“ uviedol.

O pátracej akcii informovali dobrovoľní hasiči z obce Slančík, ktorí tiež široké okolie prehľadávali do neskorej noci.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.