Mimoriadna situácia na ceste pod Strečnom. Vodiči by cez víkend mali byť obzvlášť opatrní

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Žilinská krajská polícia upozorňuje na víkendové dopravné obmedzenia z dôvodu prác na ceste I/18 pod Strečnom. Informovala o tom v piatok na sociálnej sieti.

Premávka bude obmedzená do jedného jazdného pruhu od 20.00 h v piatok do 8.00 h v sobotu (9. 3.). „Dopravu budú na mieste riadiť striedavo v jednom jazdnom pruhu hliadky Krajského dopravného inšpektorátu (KDI) Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline. Premávku budú na nevyhnutne potrebný čas uzatvárať v obidvoch smeroch,“ uviedla polícia.

Doplnila, že policajné hliadky budú v sobotu od 08.00 do 17.00 h a v nedeľu (10. 3.) od 08.00 do 14.00 h krátkodobo úplne uzatvárať premávku, maximálne na 30 minút. „Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky o zvýšenú pozornosť, ohľaduplnosť, trpezlivosť a rešpektovanie pokynov polície a oprávnených osôb,“ vyzvala.

Na ceste I/18 pod Strečnom vyhlásili 9. februára mimoriadnu situáciu pre riziko pádu skál. V úseku medzi skalami Margita a Besná došlo 7. februára k zosuvu svahu. Bol taký silný, že poškodil vozovku a potrhal krajnicu. Popadané skaly poničili dve vozidlá, pri udalosti sa nikto nezranil. V úseku je momentálne dopravným značením dočasne znížená rýchlosť v oboch smeroch.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.