KDH do eurovolieb povedie Miriam Lexmann, nasledujú V. Karas a G. Paľa

KDH do eurovolieb povedie Miriam Lexmann, nasledujú V. Karas a G. Paľa
Zdroj: TASR - Veronika Mihaliková

Kandidátnu listinu KDH do eurovolieb povedie súčasná europoslankyňa Miriam Lexmann. Na druhom mieste bude bývalý minister spravodlivosti Viliam Karas. Tretie miesto kandidátky obsadí vysokoškolský profesor Gabriel Paľa. Líder kresťanských demokratov Milan Majerský o tom informoval na nedeľňajšej tlačovej konferencii.

Do europarlamentu kandidujú tiež Ján Figeľ, Ivan Štefanec, Branislav Škripek, Mária Červeňová a Slavomír Gregorík. Na kandidátke budú tiež Dávid Skokan, Juraj Mikúš, Karol Mičko, Emil Mucha, Richard Kráľovič, Alena Novotná a Jakub Berčík.

Prečítajte si tiež:

Prioritami hnutia v ďalšom období sú bezpečná Európa, suverénne a prosperujúce Slovensko a dôstojný život pre každého.

"V nasledujúcich týždňoch predstavíme, akým spôsobom chceme presadzovať tieto tri priority," povedala Lexmann. Kresťanskí demokrati chcú tiež chrániť konzervatívne hodnoty a usilovať sa o dôveryhodnejšiu európsku politiku tak, aby sa ľudom na Slovensku lepšie žilo. Chcú tiež hájiť hodnoty suverenity jednotlivých členských štátov Európskej únie a budú proti zrušeniu práva veta.

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Politické strany alebo koalície môžu podávať kandidátne listiny do eurovolieb najneskôr do nedele do polnoci.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Eurovoľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.