Pani Anna má už roky nachystané hrobové miesto. Jej príbuzní však nevedia, či by ju mali kde pochovať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Má 91 rokov a je vážne chorá. V Púchove, kde bývala, má už roky nachystané aj hrobové miesto. Jej príbuzní však nevedia, či by ju mali kde pochovať. Jej hrob aj niekoľko susedných totiž poškodil pád stromu a už takmer pol roka nevedia škodovú udalosť vyriešiť.

Kamennú dosku celkom rozlomilo. Pani Anna z Oravy má hrobové miesto v Púchove vedľa pred 12 rokmi zosnulého kňaza, ktorému bola oddaná.

„Bol tu v Rabči, potom ho premiestňovali a on si ju zobral ako gazdinú. Ona sa celý život starala a bola ako gazdiná na fare,“ hovorí príbuzná pani Anny Alena Kuklová.

Prečítajte si tiež:

Nevedia, čo majú robiť

Lipa 29. augusta poškodila oba hroby a tiež päť ďalších. Škodovú udalosť rieši mesto Púchov, ako vlastník padnutých stromov, z poistky cintorína.

„Stále nám vraveli, že sa budú snažiť do dušičiek to opraviť, alebo aspoň aby nejaký posudok alebo niečo dostali z poisťovne, ale potom sa to predlžovalo, že do konca roka a stále nič,“ približuje pani Alena.

„Celý proces šetrenia poistnej udalosti trvá viac ako sme predpokladali my a aj teda samotní nájomcovia,“ vysvetľuje hovorkyňa mesta Púchov Laura Krošláková.

„Nevieme, čo s tým máme robiť, či to máme dať opraviť, či to máme zaplatiť my, potom to niekto preplatí alebo čo s tým máme robiť? Najskôr sa vyhovárali a potom prestali už aj telefón dvíhať,“ tvrdí pani Alena.

Prečítajte si tiež:

Mesto je pripravené pomôcť z vlastného

„Šetrenie poistnej udalosti stále nie je ukončené, tak sme ani nekontaktovali nájomcov so žiadnymi informáciami a postupmi,“ vysvetľuje hovorkyňa Laura Krošláková.

„Môže prísť k nejakej nehode alebo niečomu a potom, aby sme neboli za to zodpovední my,“ hovorí pani Alena.

„Aktuálne nevieme povedať, že aký čas ešte zaberie šetrenie poistnej udalosti a ďalšie kroky po tom, ako sa vyjadrí poisťovňa,“ dodáva hovorkyňa Púchova.

V prípade negatívneho vyjadrenia mesto Púchov vraj nájomcom poškodených hrobov s opravami finančne pomôže z vlastného.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sociálne veci

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.