Polícia začína zverejňovať záhadné zmiznutia ľudí z minulosti. Timea odišla do školy. Na zastávke, kde ju čakala babička, nevystúpila

Nezvestná Timea Nagyová.
Nezvestná Timea Nagyová. Zdroj: Facebook/Polícia SR

Stratili sa pred rokmi a doteraz ich blízki netušia, čo sa s nimi stalo. Počas marca a apríla polícia zverejní fotografie aj príbehy najdlhšie nezvestných osôb na Slovensku. Uverejnia prípady ľudí, ktoré sú zahalené rúškom tajomstva. Veľakrát ide o osoby, ktoré sú nezvestné aj viac ako 20 rokov. 

„Bolesť, strach, pocit bezmocnosti, ale aj malé svetlo nádeje sú prítomné pri každom nevyriešenom prípade zmiznutia osoby bez akýchkoľvek stôp. Policajný zbor sa téme nezvestných osôb venuje dlhodobo, máme za sebou niekoľko kampaní o hľadaných a nezvestných osobách. Naším cieľom je prispieť k objasneniu prípadov, ktoré sú často zahalené rúškom tajomstva a zvýšiť povedomie o tejto (častokrát) bolestivej téme s tým, že nádej skutočne zomiera posledná,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

​Hľadané a nezvestné osoby nie je to isté

Hľadané a nezvestné osoby sú dve rozdielne kategórie osôb, po ktorých polícia pátra.

Hľadanou osobou je fyzická osoba, u ktorej je daný niektorý zo zákonných dôvodov na obmedzenie osobnej slobody, miesto jej pobytu nie je známe a po tejto osobe je vyhlásené pátranie.

Naopak nezvestnou osobou je fyzická osoba, ktorej nezvestnosť je oznámená Policajnému zboru, nie je páchateľom trestného činu, môže byť ohrozená na živote alebo zdraví a miesto jej pobytu nie je známe, vysvetľuje polícia.

Prečítajte si tiež:

​Príbeh Timei Nagyovej

Ako prvý zverejnila polícia príbeh Timei Nagyovej, ktorá zmizla v roku 2002. Mala vtedy len 15 rokov. Naposledy ju videla jej babka v obci Viničky. Z domu odišla s tým, že ide do školy do Čiernej nad Tisou. Potom mala ísť údajne ku svojej sestre a odtiaľ naspäť domov. Babka ju čakala na zastávke autobusu, kam už však nikdy neprišla.

Ak máte akékoľvek informácie o nezvestnej, oznámte ich na linku 158. 

Po nezvestných Slovákoch pátra aj Interpol

Medzinárodná policajná organizácia Interpol momentálne eviduje vo svojich databázach 52 nezvestných osôb zo Slovenska. Ide o tzv. „žltý obežník“.

​Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 8. 3. 2024 o smutnom konci pátrania po dieťati:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti