Zainvestovali do kryptomien, no zrazu majú problém. Banky im pozastavili platby a dokonca zrušili účty

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zainvestovali do kryptomien a zrazu majú problém v banke. Pozastavené platby či dokonca zrušené účty. Klienti sú rozhorčení. So svojimi peniazmi si chcú robiť, čo uznajú za vhodné. Banky zasa oponujú, že svojimi krokmi iba chránia klientov a ich vklady.

Výpoveď z banky bez udania dôvodu. Aj to sa stalo niektorým klientom, ktorí si zakúpili kryptomenu. Jakub Kraľovanský, odborník na kryptomeny, hovorí, že ak si chce bežný človek poslať vlastné peniaze na kryptoburzu, často sa stáva, že banka mu transakciu stopne. A v extrémnych prípadoch aj vypovie účet.

Prečítajte si tiež:

Presne to sa stalo aj Jánovi Krajčovi, ktorý prevádzkuje kryptoautomaty. Banka mu vypovedala všetky účty bez udania dôvodu. „Prečo so mnou nekomunikovali? Rád by som s nimi komunikoval a vyriešil túto situáciu,“ hovorí prevádzkovateľ kryptoautomatov.

Podľa hovorcu NBS Petra Majera má banka povinnosť komunikovať s klientom v prípade nezvyčajných transakcií a následne pristúpiť ku krokom. V tomto prípade k rozhovoru nemalo dôjsť.

Banka Jána Krajču uviedla, že postupovala v súlade so zákonom.

Aj iní, ktorí obchodujú s kryptomenou, majú podobné problémy. Ich transakcie pravidelne kontrolujú či rušia účty. Banky hovoria, že ich cieľom je klienta chrániť. Mnohí klienti totiž údajne naleteli podvodníkom alebo sa stali nevedomky súčasťou organizovaných zločineckých skupín. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.