Most nad D1 úplne uzatvoria. Bratislavu čaká dopravné peklo

Pre budovanie križovatky D1/D4 treba počítať s obmedzeniami.
Pre budovanie križovatky D1/D4 treba počítať s obmedzeniami. Zdroj: TV Markíza

Pre pokračovanie prác na budovaní križovatky diaľnic D1/D4 treba od utorka počítať s dopravnými obmedzeniami. Uzatvorený bude totiž most nad D1, ktorý spája cestu I/61 s Čiernou Vodou, miestnou časťou Chorvátskeho Grobu. Dôvodom je jeho postupné odstraňovanie. Občania i vodiči by mali dodržiavať dopravné značenia a rešpektovať pokyny polície.

Na moste sa začne najprv s frézovaním asfaltového krytu vozovky. Následne počas najbližšieho víkendu (16. - 17. 3.) je naplánovaná demolácia tohto mosta.

Pre demolačné práce bude D1 úplne uzatvorená v úseku križovatky Bernolákovo (Triblavina) - križovatka Bratislava - Zlaté piesky, a to od soboty od 22.00 h do nedele 12.00 h. Obchádzková trasa bude viesť cez križovatku Bratislava - Zlaté piesky (cesta I/61 - cesta II/127-križovatka Bernolákovo) a opačne.

Prečítajte si tiež:

Po odstránení mosta sa začne pracovať na rozšírení jazdných pruhov a ich napojení na D1. Práce by mali podľa Národnej diaľničnej spoločnosti trvať niekoľko mesiacov a naplánované sú tak, aby sa znížil dosah na premávku.

Práce sa uskutočnia v smere z Bratislavy do Žiliny medzi 13,6 a 16,25 kilometra a v opačnom smere medzi 17,2 a 13,9 kilometra. Počet jazdných pruhov v tomto úseku D1 ostane aj počas prác zachovaný, no budú zúžené a tiež bude znížená povolená rýchlosť. NDS upozornila motoristov, že treba rátať so zdržaniami, najmä v dopravných špičkách. NDS odporúča motoristom využívať alternatívne trasy.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 4. 3. 2024. Pred Bratislavou sa začne dopravné peklo:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.