Obvinili mladú ženu, ktorá sa minulý týždeň vlámala na dvor prezidentky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vyšetrovateľ obvinil mladú ženu, ktorá sa dostala na dvor prezidentky Zuzany Čaputovej a búchala na jej dvere. Plot preskočila aj keď je na ulici ochranka a dom hlavy štátu je nepretržite monitorovaný. 

Erika S. (25) z okresu Pezinok je obvinená z trestného činu porušovania domovej slobody, informuje polícia.

Incident sa stal minulý týždeň v pondelok (4. 3.).

Prečítajte si tiež:

Správať sa mala nepríčetne

Preskočila plot a dostala sa na pozemok domu, v ktorom býva Zuzana Čaputová aj s rodinou. Ochranka, ktorá na bezpečnosť prezidentky nepretržite dohliada, ju krátko na to spacifikovala a zaistila.

Na mieste sme sa rozprávali aj so susedmi Zuzany Čaputovej. „Nejaká žena, kričala: 'Prosím, pomoc, polícia!' Počuli sme, akoby niečo kovové padlo na zem. Potom kričala, že nemôže dýchať. Ochranka, ktorá chráni prezidentku, ju chcela upokojiť, že jej zavolajú sanitku,“ povedala nám jedna zo susediek hlavy štátu.

Podľa polície sa 25-ročná žena správala nepríčetne. Preto privolali rýchlu zdravotnícku pomoc, ktorá ju previezla do nemocnice.

„Záchranári transportovali do nemocnice v Bratislave ženu s diagnózou akútna psychotická porucha,“ priblížila vtedy Petra Klimešová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

Pozrite si aj reportáž z minulého pondelka: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.