Únia vyradila zo sankčného zoznamu európskeho šéfa Nočných vlkov Jozefa Hambálka

Únia vyradila zo sankčného zoznamu európskeho šéfa Nočných vlkov Jozefa Hambálka
Jozef Hambálek. Zdroj: reprofoto: tvnoviny.sk

Slovenského občana Jozefa Hambálka vyradila Európska únia zo sankčného zoznamu. V rozhovore pre televíziu TA3 o tom informoval premiér Robert Fico (Smer-SD). Informáciu zverejnili v stredu aj v Úradnom vestníku Európskej únie.

"Dnes vyšlo rozhodnutie, na základe ktorého bol Hambálek, občan Slovenskej republiky, vyradený zo sankčného zoznamu," oznámil Fico. Tvrdí, že na sankčný zoznam bol zaradený pravdepodobne ako prvý občan EÚ. Na tento krok nevidel Fico dôvody.

Prečítajte si tiež:

​​Odmietol, že by Hambálek organizoval tréning vojakov a spájal sa s ruskými motorkármi. Premiér v tejto súvislosti kritizoval predchádzajúcu vládu za to, že nič neurobila a dovolila, aby sa slovenský občan dostal na sankčný zoznam a aby mu "zničili život".

Európska únia zaradila na sankčný zoznam európskeho šéfa Nočných vlkov Jozefa Hambálka v júli 2022. Dôvodom bola jeho podpora ruskej invázie na Ukrajine. O jeho vyradení hovoril Fico v januári aj na stretnutí s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom a o žiadosti informoval aj predsedníčku eurokomisie Ursulu von der Leyenovú.

O návrhu zrušenia Hambálka zo zoznamu sme informovali aj v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.