Plánujú pokoriť slovenský rekord. V Topoľčanoch chcú plávať bez prestávky 50,5 hodiny

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Topoľčanoch chcú plávať bez prestávky 50,5 hodiny. Pokoriť plánujú slovenský rekord. Ľudia boli v bazéne aj neskoro v noci.

Nielen plavci, ale aj hasiči, policajti, vojaci či deti zo škôl. V Topoľčanoch sa v týchto dňoch hovorí najmä o novom rekorde. „Keďže sme sa dozvedeli, že 50 hodín bola najdlhšia aktivita, ktorú robili nitrianski hokejbalisti, tak poďme to nejako prekonať,“ hovorí Jozef Kakula, hlavný organizátor. 

Prečítajte si tiež:

Ľudia na mieste nielen plávajú, ale aj spia. Plavci majú za sebou stovky metrov a naberajú sily na ďalšie.

V noci si prišla zaplávať aj plavkyňa Ingrida Nechalová, ktorá sa v roku 2020 pokúsila preplávať Lamanšský prieliv a skúsiť to chce znova „Prišla som si odplávať päť hodín, je to tu pokojnejšie, teplota je ideálna. Ten oceán vám rozšľahá ruky silou vĺn, je tam voda studená, podchladí vás to.“

Spoliehať sa pri tvorbe rekordu iba na verejnosť nemôžu. Plávať sa musí nepretržite, a tak majú pripravených aj záložných plavcov.

Bazén stráži okrem plavčíka aj komisár z knihy rekordov. Plávať v ňom majú až do štvrtkového (14. 3.) večera. Malo by to byť viac ako 50 hodín a nový slovenský rekord.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.