Pri dopravnej nehode prišiel o nohu, no radosť zo života ho neopustila. „Malo sa to stať,“ tvrdí Dag Palovič

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pred dvomi rokmi Slovensko obletela šokujúca správa. Známy moderátor, pokrový hráč a autor motivačnej literatúry, Dag Palovič, mal vážnu dopravnú nehodu, pri ktorej prišiel o nohu.

Jeho život visel na vlásku a ani lekári nechápali, ako si ho dokázal vybojovať späť. Vďaka energii, ktorú v sebe nazbieral, dnes opäť pracuje, píše a spoznáva svet, ako tvrdí, aj s novou titánovou kamarátkou.

Prečítajte si tiež:

Život s titánovou nohou

Od našej poslednej návštevy Dag urobil veľké pokroky a naučil sa chodiť a žiť s titánovou nohou. Neopúšťa ho radosť zo života a tvrdí, že je neustále dobre naladený. „Za rok a pol od nehody som ani raz nemal splín,“ hovorí.

Tvrdí, že titánová noha je preňho najmenším pohybovým obmedzením. V dôsledku nehody má problémy s ohybnosťou hornej časti tela.

Napriek obmedzeniam sa Dag považuje za vnútorne silného a vyrovnaného človeka. Hovorí, že sa posledných 13 rokov nemal ani jeden zlý deň.

Prečítajte si tiež:

Životná skúsenosť

Podľa neho nebol zlý ani ten, keď sa mu v auguste 2022 stala nehoda a prišiel o nohu.

„Pamätám si len náraz, ale rozhodne to nebol pre mňa zlý deň. Nebola to tragédia, problém, nešťastie. Je to pre mňa situácia, ktorá prišla, životná skúsenosť. Malo sa to stať,“ popisuje.

Vydal novú motivačnú knihu a znovu začal cestovať. Momentálne rád chodí do Thajska. Dokonca sa vrátil aj k pokru.

Kedysi síce patril k najbohatším ľuďom na Slovensku, no dnes žije skromne. „Nechýba mi to, pochopil som, že bohatstvo si nosíme každý v sebe. Nikdy nemám túžbu mať niečo, čo si nemôžem dovoliť,“ uzatvára.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.