Prerazila na svetovú hudobnú scénu. Karin sa ako prvá Slovenka dostala na billboard na Times Square

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nezvykne mať pred ústami servítku. Spieva o problémoch, ktoré rezonujú v spoločnosti a občas prináša aj alarmujúce posolstvá.

Speváčka Karin Ann je Slovenka, no boduje viac v zahraničí ako doma. Dokonca sa jej podarilo niečo, čím sa nemôže pýšiť veľa našincov – dostať sa na najžiadanejšiu reklamnú plochu sveta.

Prečítajte si tiež:

K hudbe sa dostala náhodou

Svoje prvé skladby napísala už ako 15-ročná. Vtedy ani len netušila, že raz prerazí aj za veľkou mlákou. Ako prvá Slovenka sa totiž dostala na billboard na slávnom Times Square v americkom New Yorku.

K písaniu piesni sa dostala úplnou náhodou. „Bola som na umeleckej škole. Leto predtým, než som do nej nastúpila, som si zranila ruku a nemohla som kresliť,“ spomína speváčka.

Vtedy začala písať prvé piesne a neskôr si ju všimol Tomi Popovič. „Odvtedy sa to spustilo ako lavína,“ popisuje Karin.

Prečítajte si tiež:

Zaujme aj netradičným vzhľadom

Prvú pesničku v spolupráci s Tomim vydala v roku 2020, tesne pred pandémiou.

„Dva dni na to prišla karanténa. Mali sme dve možnosti – všetko stopnúť a začať odznova po covide alebo v tom pokračovať a čakať, čo sa stane,“ hovorí.

Rozhodli sa pokračovať a urobili dobre. Jej kariéra sa raketovo rozbehla. Fanúšikov zaujala nielen svojou hudbou, ale aj netradičným vzhľadom. Pre Karin sú typické farebné účesy, výrazný make-up či nezvyčajné kombinácie oblečenia.

Dnes tvorí v Londýne a v americkom Los Angeles. V spolupráci so zahraničnými skladateľmi pripravila aj svoj debutový album a v blízkej budúcnosti sa chystá koncertovať.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.