Zraneného a krvavého koňa ťahali von z auta. Obyvateľov Lučenca vydesil pohľad na zviera, ktoré viezli cirkusanti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mal byť atrakciou, no museli ho ošetriť lekári. Ľudí v Lučenci vystrašil pohľad na zraneného koňa. Toho aj s ďalšími zvieratami priviezli cirkusanti.

Fotografia, ktorá spustila na sociálnej sieti diskusiu. „Videla som, ako ťahali bieleho koňa z auta pomocou vysokozdvižného vozíka, mal poranené obe nohy, boli celé krvavé a vôbec to nebol pekný pohľad,“ hovorí jedna z obyvateliek Lučenca. 

Tí, čo to videli, sa o zviera báli. Na miesto prišla kontrola z veterinárnej správy. „Kontrolou sa zistilo, že v tomto čase už koník je ošetrený, keďže utrpel úraz, tržnú ranu ľavej prednej nohy, počas prepravy,“ povedala Elena Kováčiková, riaditeľka RVPS Lučenec.

Prečítajte si tiež:

Podľa ošetrujúcej veterinárky nemal zlomeniny. „Išlo len o poškodenie svalových vrstiev, podkožia a kože. Všetko bolo ošetrené, zašité,“ opísala Zuzana Šufliarska. 

Pýtali sme sa riaditeľa cirkusu, ako sa kôň zranil. Vraj to bola nešťastná náhoda. „Pri benzínke oproti mne vyšiel Poliak s kamiónom, predchádzal druhého, tak som urobil malú slučku, aby som zabránil nehode, a ten koník sa určite pošmykol z boxu a roztrhol si málinko nohu,“ povedal Antonín Aleš, riaditeľ cirkusu. 

Kôň má už 20 rokov. Vystupovať teraz nemôže.

Na Slovensku platí pre niektoré zvieratá zákaz vystupovať v cirkusoch. Vystavovať však môžu všetky, no bez drezúry. „Zvieratá, to sú naši rodinní príslušníci a nikdy sme zvieratá netýrali,“ dodal Aleš. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti