Šimkovičová: Zatiaľ nemáme predstavu, kto šéfa RTVS Machaja nahradí. Situáciu riešime

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slováci podľa ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej neveria médiám „hlavného prúdu“, a preto sa obracajú na tie alternatívne. Vyhlásila to počas tlačovej konferencie, na ktorej sa mala vyjadriť k zmenám, ktoré navrhuje ministerstvo v RTVS.

„V médiách hlavného prúdu sa obyvatelia Slovenska dozvedia len informácie jediného spektra, jedinej pravdy, ktorú vy akceptujete. Preto sa dožadujú aj informácií iného charakteru,“ povedala novinárom ministerka.

Prečítajte si tiež:

Ako príklad uviedla pandémiu Covidu-19 a vojnu na Ukrajine, kde podľa jej slov médiá od začiatku pripúšťajú len jediný názor a inému nedávajú priestor.

„Nie je v poriadku, že vo verejnoprávnom médiu sa cenzurujú iné názory,“ povedala Šimkovičová. Objektívnosť spravodajstva RTVS je podľa slov ministerky na úrovni 26 percent.

K samotným zmenám, ktoré rezort kultúry v RTVS chystá, uviedla, že sú v súlade s ústavou. Ich cieľom je podľa slov ministerky posilniť verejnoprávny charakter televízie a rozhlasu a tiež podporiť pluralitu v zmysle demokratickej slobody slova.

Prečítajte si tiež:

Minister životného prostredia Tomáš Taraba sa o šéfovi RTVS Ľubošovi Machajovi vyjadril, že je to bezdomovec, ktorý je zasypaný exekúciami. „Nikdy táto vláda nebude nalievať peniaze do inštitúcie, ktorú riadi bezdomovec zasypaný exekúciami. Čo je toto za kritérium?“ vyhlásil. 

Na novinársku otázku, kto Ľuboša Machaja na jeho poste nahradí, odpovedala ministerka tak, že o tom zatiaľ nemajú predstavu. Situáciu riešia a o výsledku budú informovať, dodala.

Podpredseda parlamentu Andrej Danko (SNS) na tlačovej konferencii uviedol, že chce, aby RTVS aj naďalej vysielala slobodne, avšak objektívne a vyvážene. Ten, kto hovorí, že RTVS zmenu nepotrebuje, podľa neho klame.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.