Policajti prerušili vyšetrovanie ničivého požiaru v Banskej Štiavnici. Spôsobiť ho mal skrat, domáci si myslia, že kábel prehrýzla kuna

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Polícia prerušila vyšetrovanie príčin ničivého požiaru v Banskej Štiavnici. Spôsobiť ho mal skrat na elektroinštalácii. Podľa niektorých domácich kábel mohla prehryznúť kuna, s ktorou miestni v historických budovách bojujú. Iní zase hovoria, že elektroinštalácia bola zle osadená. 

​„Trestné stíhanie týkajúce sa vyšetrovania požiaru budov v B. Štiavnici z 18. 3. 2023 je aktuálne prerušené, nakoľko sa vykonaným vyšetrovaním nepodarilo zistiť skutočnosti umožňujúce vzniesť obvinenie konkrétnej osobe. Najpravdepodobnejšou príčinou vzniku požiaru bol skrat na elektroinštalácii v budove Banky lásky,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Požiar v historickom centre mesta vypukol takmer pred rokom. Oheň zachvátil najskôr budovu Banky lásky a v okamihu aj priľahlé historické objekty. V deň nešťastia bolo námestie zahltené dymom tak, že ľudia nevideli na budovy.

Banská Štiavnica dostala milióny od štátu, ktoré sľúbili ešte predchádzajúce vlády. Niekde sú už strechy úplne nové, na niektorých stále ešte pracujú robotníci.

Banská Štiavnica chce čoskoro predstaviť aj moderný protipožiarny systém, ktorý má byť vo všetkých historických budovách.

Pozrite si zábery z ničivého požiaru v Banskej Štiavnici z 18. 3. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.