Desiatky mŕtvych zvierat a silný zápach. Objav v blízkosti nádrže Boleráz šokoval poľovníkov i veterinárov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Desiatky mŕtvych zvierat a zápach, ktorý sa šíril do okolia. To, čo objavili ľudia žijúci v blízkosti vodnej nádrže Boleráz, šokovalo aj poľovníkov a veterinárov.

Odborníci tvrdia, že takéto miesto sa môže stať zdrojom nákazy. Kto sem tento biologický odpad priniesol a prečo, je pre všetkých záhadou.

Kosti zvierat, stiahnuté kože. Takéto kusy zvieracích tiel sa nachádzajú v okolí nádrže.

Jozef Bíreš zo Štátnej a veterinárnej a potravinovej správy SR hovorí, že v lese neexistuje stav, aby sa prirodzene hromadili telá uhynutých zvierat na jednom mieste.

Prečítajte si tiež:

​„Každé mŕtve zviera je zdrojom nákazy,“ hovorí s tým, že na Slovensku sa aktuálne medzi zvieratami šíri napríklad africký mor ošípaných či iné potencionálne infekcie a vírusy.

Podľa Alojza Kaššáka, hovorcu poľovníckej komory, európska legislatíva dovoľuje, aby vedľajšie živočíšne produkty ponechávali v teréne, no musia byť umiestnené tak, aby nikoho neobťažovali a nemali by byť sústredené na jednom mieste.

Dodáva, že takéto produkty by mal poľovník nechávať mimo turistických ciest, najlepšie v húštine. V prípade, že sa šíri nákaza, mal by ich zakopať do zeme.

Takéto vyhadzovanie na jedno miesto, ako sa deje v prípade nádrže Boleráz, je možné pokutovať zo strany Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR.

Starostka obce Smolenice Svetlana Petrovičová informovala, že nález oznámili a zároveň sa postarali aj o odpratanie týchto zvyškov z okolia priehrady špecializovanou firmou.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.