Neznesiteľný smrad vyháňal hostí z reštaurácie známej z relácie Na nože. Ročné pátranie prinieslo šokujúce odhalenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Neuveriteľný prípad spod Tatier. V hlavnej úlohe je smrad a reštaurácia z relácie Na nože. Neznesiteľný zápach z nej vyháňal hostí. Majiteľ nevedel rok prísť na to, čo ho spôsobuje. Až nastal nečakaný zvrat.

Malá reštaurácia v obci Ľubica neďaleko Kežmarku pred sebou dlhé mesiace tlačila veľký problém. „Niečo ako keby kyslo, nejaké skysnuté syry alebo taký kyslý zápach,“ tvrdí kuchár Martin Mlynarčík. Raz ho boli cítiť v kuchyni, inokedy medzi stolmi.

Zúfalstvo striedala beznádej. „Hneď pri vstupe sa 90 percent zákazníkov otočilo,“ hovorí majiteľ reštaurácie Štefan Kerdík.

Hostia, ktorí vydržali, sa dožadovali vysvetlenia. „Vymýšľali sme si, lebo sme im nevedeli povedať, čo to môže byť a prečo,“ vraví majiteľ.

Prečítajte si tiež:

Uvažovali o zbúraní

Umývali, dezinfikovali, odťahovali nábytok, vymenili všetky sifóny, časť steny dokonca rozobrali. „Tí, čo robia s kanálmi, prechádzali s kamerou, či v kanáloch niečo nie je. Pozerali sme na strechu, či tam niečo nezdochlo,“ opisuje kuchár Martin.

Majiteľ dokonca zvažoval radikálne riešenie. „Zbúrať a postaviť nové, ale také peniaze investovať, nebolo odkiaľ,“ konštatuje.

Pripomínalo to Akty X. V reštaurácii si lámali hlavy, ako kedysi Mulder a Scullyová. Až prišiel zlom. „Jeden pán nás oslovil a povedal, že sa už stretol s takým smradom a dostať ho kúpiť v poľovníckych potrebách,“ hovorí vlastník podniku.

Má silnú arómu koncentrovaného ľudského potu. Slúži na odpudzovanie divej zveri z miest, kde nie je vítaná.

Prečítajte si tiež:

Na páchateľa si počkali

Záhadu definitívne rozlúskli fotopasce. „Nejaký pán nám striekal ten smrad injekčnou striekačkou do prevádzky, do polystyrénu, do vchodových dverí,“ vyhlásil Štefan Kerdík.

Šesť nocí čakali ukrytí v reštaurácii, či znovu príde. Až v jeden deň fantóm zakryl bezpečnostnú kameru, aby mohol nerušene úradovať. Keď ho odovzdávali policajtom, veľa toho nenahovoril.

„Bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovanie cudzej veci. Procesná situácia v prípade momentálne nedovoľuje zverejniť k nemu bližšie informácie,“ informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Majiteľ hovorí, že muža nepozná, no myslí si svoje: „Určite tu išlo o konkurenčný boj, on bol len poskokom toho celého.“

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.