Vrchol hyenizmu. V centre Bratislavy skončil kolobežkár po páde v bezvedomí. Neznámy muž ho namiesto pomoci okradol

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kolobežkár (46) v Bratislave počas jazdy stratil vedomie a spadol. Rozbehol sa k nemu iný muž. A aj keď sa zdalo, že mu pomôže, len ho okradol a nechal ho ďalej ležať na zemi. Neskôr mu pomohli iní náhodní okoloidúci.

Polícia píše o absolútnej bezcitnosti a chrapúnstve v priamom prenose. Po mužovi teraz pátrajú.

Muž, po ktorom pátrajú.
Muž, po ktorom pátrajú. Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Nepomohol mu a z miesta odišiel

„V nočných hodinách stratil počas jazdy na elektrickej kolobežke mladý muž vedomie, odpadol a zostal bezvládne ležať na vozovke. Situáciu využil neznámy muž, ktorý k nemu pristúpil, prehľadal mu vrecká a odcudzil mu mobilný telefón v hodnote približne 200 eur,“ uvádza na sociálnej sieti polícia.

Nepomohol mu a z miesta odišiel. Zranenému mužovi následne pomoc poskytli náhodní okoloidúci.

„Záchranári transportovali do nemocnice v Ružinove 46-ročného muža s úrazom hlavy,“ povedala Petra Klimešová, hovorkyňa Operačného strediska ZZS SR.

Prečítajte si tiež:

Záchranár podotýka, že čím dlhšie je človek v bezvedomí, tým má menšiu šancu na prežitie. „Ak je tam neprítomné dýchanie, dochádza k náhlemu zastaveniu krvného obehu, čiže zastaveniu srdca, a tým pádom – najcitlivejší orgán v ľudskom tele na nedostatok kyslíka je mozog – čiže dochádza k odumieraniu mozgových buniek,“ opísal Viliam Sládek. 

Poverený policajný príslušník v tejto súvislosti už vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže v súbehu s trestným činom neposkytnutia prvej pomoci.

„V tejto súvislosti pátrame po totožnosti muža na zverejnenom videu,“ uvádza polícia. Občanov vyzývajú, aby ich kontaktovali, ak majú akékoľvek informácie, ktoré by teraz mohli pomôcť. V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi pobyt za mrežami.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.