Pacienti budú parkovať zadarmo. Pred najväčšou nemocnicou na Slovensku vyrastie parkovisko

Parkovanie pri nemocnici v Bratislave
Parkovanie pri nemocnici v Bratislave Zdroj: TV Markíza

Vytlačiť tak chcú súkromníka, ktorý na parkovaní slušne zarába. Takto to chcú vyriešiť na viacerých miestach.

Malo by vyrásť 200 nových parkovacích miest. Je to pred Univerzitnou nemocnicou v Bratislave, konkrétne pri jej petržalskom pracovisku. Dnes tam parkovisko prevádzkuje súkromník a pochopiteľne, nie zadarmo.

Ešte bývalý minister zdravotníctva Tomáš Drucker dal v minulosti príkaz, že pacienti musia zaparkovať zadarmo. Minimálne prvé štyri hodiny. V nemocnici v Bratislave to však pre zmluvu so súkromníkom nejde. Spor je stále na súde. A tak nové parkovisko ide stavať štát.

Dôležité slovo majú aj samosprávy, prenájom pozemkov pod budúci parkoviskom musia schváliť petržalskí aj mestskí poslanci. Obe zastupiteľstvá budú mať rokovanie tento týždeň.

Podobne chcú riešiť situáciu aj pred inými nemocnicami. Rokujú vraj už v Martine, Žiline, Trenčíne a zmeny chystajú aj pre najväčšiu detskú nemocnicu v Bratislave. Pacienti sa tam často sťažujú na parkovaciu politiku súkromníka.

Vybudovanie takmer 200 parkovacích miest by malo stáť 1,6 mil. eur bez DPH. Ak všetko pôjde ako má, štát by chcel parkovisko odovzdávať v roku 2020 čo je volebný rok.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti