Poľskí farmári zablokovali ďalší hraničný priechod. Spôsobilo to niekoľkokilometrovú kolónu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Aj za ďalšou blokádou hraničného priechodu, tentoraz na hornej Orave, stojí protest poľských poľnohospodárov. Farmárom sa nepáči nekontrolovaný prílev obilia z Ukrajiny. Kritizujú tiež nariadenia z Bruselu.

Desiatky traktorov s poľskými protestujúcimi farmármi dorazili na hraničný priechod Chyžné - Trstená krátko po jedenáste hodine. „My sme narátali sto traktorov a ešte za nami ich bolo veľa,” tvrdí jeden z poľských farmárov.

Na hornej Orave je to najväčší hraničný priechod.

„Protestujeme proti tomu, že nákladné autá tu prevážajú cez hranicu všelijaké tovary, ktoré nie sú kontrolované,” vysvetlil poľnohospodár. 

„My máme svoje tovary a nepotrebujeme tie ich. Tam je vojna, bieda, nech si to tam nechajú,” vyhlásil ďalší.

Prečítajte si tiež:

Priechod úplne blokovali zhruba hodinu

Farmárka Sofia prišla s mamou z veľkej diaľky. Chovajú kravy a podľa nových nariadení vraj nebudú môcť predávať svoje mliečne výrobky.

„Ten návrh, ktorý dali, môžu zahodiť rovno do koša, lebo to zničí celé hospodárenie aj farmárstvo v Poľsku. To sa mi celé zdá ako chorá ekológia vytvorená Európskou úniou,” hovorí.

Niekoľkokilometrová kolóna sa okamžite vytvorila aj na slovenskej strane. Asi po hodine od úplnej blokády začali postupne púšťať osobné autá a neskôr každú hodinu aj pár kamiónov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.