Kráter v zemi. Na sídlisku v Galante stále nevyriešili problém s prepadnutou zemou, podľa primátora treba dodržať isté postupy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Galante je stále mimoriadna situácia. Mesto o nej rozhodlo, keď sa medzi panelákmi na sídlisku Zornička prepadla zem. Ľudia sa na obrovský kráter pozerajú už tretí mesiac.

Tri metre hlboká jama ako po výbuchu pritiahla v decembri zvedavcov. Bol to pre nich unikát.

Zem sa prepadla odrazu. Chvíľu predtým sa tu hrali deti a jedna pani bola vonku so psom. Diera je asi šesť metrov dlhá a tri metre široká.

Prešli tri mesiace a kráter ľudia stále obchádzajú. Informácie, že sa tu prepadla žumpa, ktorá v minulosti slúžila pre tieto bytovky ako odpadový priestor, sa potvrdili.

Prečítajte si tiež:

​Obyvatelia obytných dymov si mysleli, že jama zmizne do pár týždňov.

Podľa primátora si treba uvedomiť, že pri odstránení treba dodržať isté pravidlá. „Bohužiaľ, treba si uvedomiť, že toto nie je obyčajná jama, ktorá sa dá len tak jednoducho zahrabať. Treba dodržať isté technologické postupy, aby sme vylúčili to, že bude dochádzať k ďalším prepadom,“ povedal Peter Kolek. 

Mesto už hľadalo firmu, ktorá by jamu zasypala. Ak všetko pôjde dobre, robotnícka čata by mohla nastúpiť na budúci týždeň.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.