Napadol ich za bieleho dňa. Tomáš (23), ktorý bodol tínedžerku do brucha, sa postavil pred súd

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Plač, objatia a zúfalstvo - takto to v piatok (15. 3.) vyzeralo na Okresnom súde v Banskej Bystrici. Za dve tínedžerky, ktoré útočník napadol s nožom v ruke, vypovedali ich mamy. Obžalovanému mužovi sa pritom pozerali do očí.

Tomáš (23) bol v čase útoku študent medicíny. Za bieleho dňa na ulici si podľa obžaloby vybral obete, 15-ročné dievča bodol do brucha.

Dievčatá sa boja chodiť po uliciach, dostávajú psychologickú pomoc, znalec v piatok hovoril aj o náznakoch posttraumatickej stresovej poruchy.

Prečítajte si tiež:

Vlani na jar si chceli na ulici skúšať skejtbord, keď k nim pristúpil Banskobystričan Tomáš. Opísali, ako sa im pozeral do očí, vytiahol nôž a bodol.

On sám neskôr hovoril, že dievča sa mu na nôž nabodlo samo. V súdnej sieni to zhodnotil znalec, nám to opísala zástupkyňa poškodených dievčat. Hovorí, že jeho verzia je nepravdepodobná. 

Pár mesiacov po čine ho po chybe súdu prepustili z väzby. Neskôr však neprišiel na pojednávanie. Policajti ho zatkli a sudkyňa opakovane vzala do väzby. Podľa obhajcu bol takýto postup nezákonný, keďže požiadal o odročenie pojednávania z dôvodu PN. 

Tomáša prokurátor viní z vraždy v štádiu pokusu, v prípade preukázania viny mu hrozí až doživotný trest.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.