Medveď vraj telo nebohej Bielorusky ťahal asi 20 metrov. Šelmu utratia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vybrali sa na túru, 31-ročná žena ju však neprežila. Vysoko v horách ju mal naháňať medveď, na úteku sa zrútila zo skalného zrázu. Ešte v noci jej ostatky našli horskí záchranári.

Skutočnú nočnú drámu má za sebou záchranár Jakub Filipko so svojím cvičeným psom Hektorom - práve oni sa k bezvládnemu telu ženy dostali ako prví.

Muž a žena z Bieloruska sa vybrali náročnou cestou na kopec Siná v Nízkych Tatrách.

Krátko po 17.00 h podvečer volal muž, že ich naháňal medveď, pri úniku pred šelmou sa rozdelili. Záchranárom poslal aj GPS súradnice, do ťažkého terénu sa inak ako pešo nedalo.

Pri bezvládnom tele sa záchranár Jakub ocitol zoči voči šelme

Žena pravdepodobne na úteku padala desiatky metrov, predbežnou príčinou smrti boli ťažké poranenia hlavy. Pri bezvládnom tele sa záchranár Jakub ocitol zoči voči šelme.

„Pes sa ma snažil chrániť, bol ako keby medzi mnou a medveďom, s tým, že medveď nejavil plachosť a robil výpady smerom ku mne...".

Medveď vraj ťahal telo ženy asi 20 metrov

„Dnešnou obhliadkou sme zistili, že medveď ťahal telo asi 20 metrov, s veľkým predpokladom môžeme hovoriť o predačnom útoku, kedy medveď bral telo ako korisť," povedala Vladimíra Fabriciusová z MŽP SR.

Na miesto prichádzajú ostatní, padne i plašiaci výstrel do vzduchu. V zložitom teréne znášajú ostatky nebohej dole, muža našli, ako sa pred šelmou ukrýva pod skalným previsom. On zranený nebol.

Príbeh tragickej túry bude mať svoje pokračovanie. Miesto dnes kontrolovali ľudia z ministerstva životného prostredia s členmi zásahového tímu.

Medveďa zastrelia

Podľa ich informácií medveď, ktorého videli pri tele obete mal na sebe špeciálnu značku, podľa ktorej zistili, že ho minulý rok stretávali ľudia na golfovom ihrisku. Zásahový tím ho už vtedy určil na elimináciu, vraj však nedostali povolenie. Plánujú ho teda eliminovať teraz.

Treba však dodať že kopec, kam turisti smerovali, je v piatom stupni ochrany Nízkych Tatier. Tam sa naozaj môže chodiť len po značených chodníkoch aj to len v istom dennom čase. Je to vlastne akési zvieracie teritórium, v ktorom zver nie je zvyknutá na ľudí.

Pytliak nedávno zastrelil chráneného medveďa, pozrite si reportáž z Televíznych novín.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti