V noci bude uzavretá diaľnica D1 od križovatky Bernolákovo po Bratislavu

V noci bude uzavretá diaľnica D1 od križovatky Bernolákovo po Bratislavu
Premávka na diaľnici D1 Zdroj: TASR - Michal Svítok

Vodičov čaká od soboty večer uzávera diaľnice D1 v úseku križovatky Bernolákovo (Triblavina) - križovatka Bratislava - Zlaté piesky. Dôvodom je demolácia, odstránenie mosta v úseku Čierna Voda, cesta I/61 nad diaľnicou. Upozorňuje na to Národná diaľničná spoločnosť (NDS) a bratislavská krajská polícia.

Uzávera sa začne od 22.00 h a potrvá do nedele (17. 3.) do 12.00 h. NDS odporúča vodičom, aby sa úseku vyhli už skôr.

Prečítajte si tiež:

„Pre demolačné práce bude úsek diaľnice D1 v dĺžke približne 4,5 kilometra (km) uzatvorený. Keďže pred samotným uzatvorením diaľnice je nutné vykonať prípravné práce s dopravným značením, pre bezproblémovú dopravu odporúča NDS motoristom vyhnúť sa úseku už od 20.30 h a využiť starú Seneckú cestu I/61, ktorá je určená ako obchádzková trasa počas uzatvorenia diaľnice od križovatky Zlaté piesky po križovatku Triblavina,“ uviedla NDS.

Priblížila, že na obchádzkovú trasu motoristov navedie odbočenie v križovatke Triblavina v smere zo Žiliny do Bratislavy, v smere von z mesta v križovatke Ivanka pri Dunaji. „Demolačné práce na moste a uzatvorenie diaľnice D1 sú naplánované na víkendovú noc, aby sa minimalizoval dosah na dopravu,“ tvrdí NDS.

Prečítajte si tiež:

Po odstránení mosta sa začne pracovať na rozšírení jazdných pruhov a ich napojení na D1. Práce by mali podľa NDS trvať niekoľko mesiacov a naplánované sú tak, aby sa znížil dosah na premávku.

Práce sa uskutočnia v smere z Bratislavy do Žiliny medzi 13,6 a 16,25 km a v opačnom smere medzi 17,2 a 13,9 km. Počet jazdných pruhov v tomto úseku D1 ostane aj počas prác zachovaný, no budú zúžené a tiež bude znížená povolená rýchlosť. NDS upozornila motoristov, že treba rátať so zdržaniami, najmä v dopravných špičkách. Vodičom odporúča využívať alternatívne trasy.

Kamión sa prevrátil v strede diaľnice. Viac sa dozviete v archívnej reportáži: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.