Veľká protidrogová akcia Rybár. NAKA zadržala 11 osôb, zaistili dosiaľ najväčšiu výrobňu heroínu v Strednej Európe

Veľká protidrogová akcia Rybár. NAKA zadržala 11 osôb, zaistili dosiaľ najväčšiu výrobňu heroínu v Strednej Európe
Veľká protidrogová akcia NAKA. Zdroj: Facebook/Polícia SR

Veľká protidrogová akcia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). V rámci akcie s názvom rybár zasahovali v Nitrianskom, Trnavskom i Bratislavskom kraji. Zadržali spolu 11 osôb.

„Predmetom akcie bola výroba, prechovávanie a distribúcia heroínu, pravdepodobne po celej SR, prioritne na Západnom Slovensku, pričom je pravdepodobné, že heroín prešiel aj do iných štátov Európy,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

V rámci akcie mali zadržať aj výrobňu heroínu. „Ide o doposiaľ najväčšiu výrobňu heroínu v Strednej Európe,“ dodali policajti.

Prečítajte si tiež:

V objekte bývalého družstva vo Vrábľoch mali vyrábať heroín za pomoci „vysoko sofistikovanej technológie“.

„Do objektu družstva prichádzalo priebežne obrovské množstvo makovej slamy, ktorú výrobcovia odkupovali protizákonne. Rôznymi chemickými procesmi a technologickými postupmi páchatelia extrahovali z makovej slamy morfín, z ktorého za pomoci potrebných chemikálií vyrábali heroín,“ opísala polícia s tým, že množstvá, ktoré vyrobili, rátali na kilogramy, mesačne tri až 10, čo zodpovedá asi 30 až 100-tisíc dávkam.

Na mieste zaistili množstvo chemických látok a tiež technológiu na výrobu. „Celkovo bolo zaistené väčšie množstvo heroínu, spolu takmer 505 gramov, čo predstavuje približne 5047 jednorazových obvyklých dávok a taktiež kokaín,“ dodali policajti. 

Policajné komando chytalo dílerov na Západnom Slovensku. Akcia mala názov Nájomca 2: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.