Vyspovedali sme muža, s ktorým sa vraj mala stretnúť Zita (†54) večer pred zmiznutím. Ráno našli jej telo v rybníku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Záhadné úmrtie. Išla vraj o pár domov ďalej, no už sa nevrátila. Pri obci neďaleko Michaloviec našli v rybníku telo 54-ročnej Zity. Jej známi sú presvedčení, že bola znásilnená a hodená do vody.

Známi nebohej nás berú k rybníku za obcou Drahňov. Práve tam ju šli hľadať. Telo na hladine si všimla Zuzana. „Tam bola. Pozrela som sa zblízka a videla som jej vlasy,“ hovorí. Alžbeta, spolubývajúca nebohej dodáva. „Rada si vypila, ale vždy prišla domov“.

Zita vraj v osudný deň odišla na stretnutie s mužom. „Keď ju vytiahli z vody všimli sme si, že nemala na sebe topánky. A okolo krku mala niečo zaviazané. Podprsenku sme našli na zemi,“ hovorí ďalšia známa.

Zitu k sebe pred pár rokmi prichýlila Alžbeta, keď sa vraj ponevierala po obci.

„Ona nemá deti, nemá muža, tak si robila, čo chcela. Pomáhala mi, ja som jej tiež pomáhala, dávala som jej dajaké peniaze, žeby si dačo kupovala, ale nikdy som si nemyslela, že takto zomrie. Deti mala moje veľmi rada,“ spomína. Obhliadajúci lekár predbežne nevylúčil cudzie zavinenie a nariadil pitvu.

Pokúšali sme sa stretnúť aj s mužom, s ktorým mala byť naposledy a kam ju jej známe mali aj odprevadiť. No nik na naše volanie neodpovedal. Neskôr sme sa s ním spojili telefonicky. Zitu vraj pozná iba z videnia a nikdy uňho nebola.

„Čo ste.. Tu v živote, odkedy tu bývam, nebola. Bola tu aj polícia včera večer. Môžem ísť aj na detektor lži,“ dušoval sa muž. Viaceré zdroje nám však potvrdili, že v minulosti ju videli z jeho domu vychádzať.

Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala. Polícia v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti, za akých k úmrtiu osoby došlo, sú predmetom vyšetrovania.​

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.