Zadržané vodičáky, tabuľky aj pokuty. Na nelegálnom tuningovom zraze v Trnave sa stretlo 500 vozidiel

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Približne 500 vozidiel z celého Slovenska a Viedne sa stretlo v sobotu (16. 3.) na nelegálnom tuningovom zraze v Trnave.

Organizátori ho zvolávali cez sociálne siete, polícia v súvislosti s ním vyčlenila v meste desiatky hliadok najmä dopravnej a poriadkovej polície, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

Po ustálení miesta zrazu sa väčšina policajných hliadok presunula pred nákupné centrum. Monitorovali verejný poriadok a kontrolovali účastníkov zrazu. Policajti zistili 48 priestupkov. Zlý technický stav vozidla zistili v 23 prípadoch.

Prečítajte si tiež:

Dopustili sa 25 priestupkov 

Zadržali osvedčenie o evidencii vozidla desiatim vodičom, dve tabuľky s evidenčným číslom a za platobnú neschopnosť aj jeden vodičský preukaz.

Policajti podrobili 86 vodičov dychovým skúškam na alkohol, ktoré boli vo všetkých prípadoch negatívne. Počas zrazu sa vodiči dopustili ďalších 25 priestupkov. Pokuty dostali za nesprávny spôsob jazdy, pásy a chýbajúce povinné zmluvné poistenie.

Časť účastníkov sa po 23.00 h presunula z Trnavy do Bratislavského kraja. Bezpečnostné opatrenia v meste Trnava polícia ukončila v nedeľu, hodinu po polnoci.

Na mieste zrazu bol redaktor Roman Ruttkay. Pozrite si zábery z archívu: 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.