Andrej Danko sa vzdal prezidentskej kandidatúry v prospech Štefana Harabina. Je presvedčený, že postúpi do druhého kola

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda SNS Andrej Danko sa vzdal prezidentskej kandidatúry v prospech Štefana Harabina. Oznámil to v pondelok (18. 3.) na tlačovej konferencii.

„Z tejto kandidatúry ustupujem a plne podporujem pána Harabina ako národno-vlasteneckého kandidáta,“ vyhlásil podpredseda parlamentu.

Prečítajte si tiež:

Nechce trieštiť sily

Svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že nechce, aby sa trieštili národné sily. Uviedol, že s Harabinom už skôr uzavreli „gentlemanskú dohodu“ o tom, že ten, ktorý bude mať pred voľbami menšie šance, ustúpi v prospech druhého.

Danko tvrdí, že si je istý, že v prvom kole volieb Harabin uspeje. „V sobotu nás čaká veľký boj. Som presvedčený, že pán Harabin ho dotiahne do druhého kola,“ povedal Danko.

Na otázku, či nie je zvláštne, že podporuje Harabina a nie Petra Pellegriniho, odpovedal, že predseda parlamentu a líder Hlasu nemal záujem o podporu SNS.

Prečítajte si tiež:

Harabin tvrdí, že ide vyhrať

Bývalý minister spravodlivosti sa poďakoval za podporu, zároveň ocenil úsilie Andreja Danka zjednocovať národno-vlastenecké sily. „Som za to, aby sme takéto spájanie uskutočnili aj voľbami do Európskeho parlamentu,“ uviedol.

Deklaroval zároveň, že do volieb ide s jasným cieľom - vyhrať ich. Označil sa za mierového prezidentského kandidáta a avizoval jasne vyhranený postoj smerom k vojne na Ukrajine a geopolitickej budúcnosti Slovenska v prípade svojho zvolenia.

„Ak vyhrám prezidentské voľby, žiadny slovenský vojak nepôjde na Ukrajinu, ani jeden náboj, ani jeden cent nepôjde na Ukrajinu. Na Slovensko nepríde ani jeden migrant a ani jeden cudzí vojak na Slovensku nebude,“ dodal. „Budem presadzovať, aby Slovensko získalo status neutrality,“ dodal.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezident 2024

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.