Pri Prešove horela prístavba domu. Majiteľ tam varil jedlo pre hydinu

Požiar prístavby rodinného domu v obci Chmiňany pri Prešove.
Zdroj: TV Markíza

Eternit strieľal všade navôkol, jeho časti sa dostali aj na pozemok susedov.

Majitelia domu v dedinke Chmiňany pri Prešove si najprv všimli hustý dym. Neskôr zistili, že im pred očami horí prístavba rodinného domu, ktorá slúži ako hospodárska budova. Hasičov privolali susedia.

Pán Milan varil potravu pre hydinu, ktorú nechal bez dohľadu na piecke v hospodárskej budove. Hustý dym si všimol z kuchynského okna.

Plamene pohltili celú strechu hospodárskej budovy. Zhorelo všetko, čo v nej mala rodina uskladnené. Susedia vyšli do záhrad, lebo počuli akoby niečo strieľalo. Mysleli si, že sú to petardy.

Požiar sa snažil uhasiť majiteľ, nadýchal sa ale splodín

Eternit strieľal všade navôkol, jeho časti sa dostali aj na pozemok susedov. Už z diaľky bolo vidieť hustý a štipľavý dym. Požiar sa najprv snažil uhasiť majiteľ domu sám, no neúspešne. Bál sa, že sa priotrávi hustým dymom. Majiteľ domu sa nadýchal splodín horenia, na mieste ho ošetrili záchranári.

Podľa pána Milana mohol požiar vzniknúť z vypadnutého žeravého uhlíka, ktorý sa dostal na papiere ležiace blízko piecky. Presnú príčinu zisťujú hasiči, ale škodu odhadujú zhruba na 5 000 eur.


CHMIŇANY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prešov

Dôležité udalosti