Na priebeh prezidentských volieb bude dohliadať zvýšený počet policajtov

Policajné auto.
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Na priebeh sobotných (23. 3.) prezidentských volieb bude dohliadať zvýšený počet policajtov. Zamerajú sa najmä na ochranu verejného poriadku, života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku. Viac policajných hliadok bude v teréne nielen pred voľbami a počas nich, ale aj po ich ukončení. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„Ubezpečujeme verejnosť, že nasadíme dostatočný počet síl a prostriedkov Policajného zboru. Priebežne vyhodnocujeme bezpečnostnú situáciu a prijímame opatrenia na zabezpečenie nerušenej prípravy a priebehu volieb,“ uviedla hovorkyňa.

Motorizované aj pešie policajné hliadky budú v mestách a obciach dohliadať na verejný poriadok. V teréne budú aj príslušníci kriminálnej polície. „To znamená, že v čase volieb stretnete policajtov nielen v uniformách, ale aj policajtov v civile,“ vysvetlila Bárdyová.

Prečítajte si tiež:

V prípade potreby sú pripravení pyrotechnici a špeciálne policajné útvary. Na zabezpečovaní prípravy a priebehu volieb policajti spolupracujú s okresnými úradmi, obcami aj s predsedami príslušných volebných komisií.

Policajti budú v najbližších dňoch venovať pozornosť aj volebným miestnostiam, aby nedošlo k ich poškodzovaniu. Ako priblížila hovorkyňa, v objektoch, kde sa budú konať voľby, vykonajú špeciálne vyškolení policajti so psami pyrotechnické prehliadky.

„Pod drobnohľadom polície budú sídla okrskových, okresných volebných komisií, sídlo Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán a aj ďalšie miesta, kde by mohlo dôjsť k porušeniu zákona,“ doplnila Bárdyová.

Prečítajte si tiež:

Polícia pripomína, že akékoľvek informácie k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu volieb prezidenta Slovenskej republiky, verejného poriadku, podozrenia zo spáchania priestupku alebo trestného činu je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na bezplatné číslo polície 158.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 18. 3. 2024. Andrej Danko vzdal súboj o palác:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.