Jaroslava Haščáka a ďalších opäť obvinili v kauze Gorila, informuje špeciálna prokuratúra

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jaroslava Haščáka opäť obvinili v kauze Gorila. Informuje o tom Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Prokurátor v uplynulých dňoch vydal rozhodnutie o vznesení obvinení piatim osobám.

Ide o finančníka Jaroslava Haščáka, bývalého ministra hospodárstva Jirka Malchárka, členku vedenia Fondu národného majetku (FNM) Annu Bubeníkovú a dvoch bývalých členov výkonného výboru FNM Petra Huňora i Jozefa Juricu.

Všetci menovaní boli obvinení pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a korupčné trestné činy.

Štyrom osobám súčasne vzniesli obvinenia ešte aj pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Prokurátor hovorí o formálno-procesných chybách

Prokurátor ÚŠP Alexander Feník už vo februári hovoril, že dôvodom zrušenia obvinení v tejto kauze boli čisto formálno-procesné chyby v konaní.

Hlavným dôvodom bolo, že vyšetrovateľka v čase vydania uznesenia o obvinení bola aj obecnou poslankyňou. Feník je presvedčený, že podľa zákona tak mala prerušený výkon policajta.

„Považoval som za dôležité vyhnúť sa riziku, nášľapnej míne, ktorá by mohla spochybniť procesný postup a zabrániť v ďalšom konaní,“ vysvetlil Feník rozhodnutie zrušiť uznesenie o obvinení z novembra 2022.

Pozrite si súvisiacu reportáž z 20. februára: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.