Ryanair v piatok zruší 190 letov

Ryanair
Zdroj: TASR

Štrajk sa dotkne 30-tisíc ľudí.

Dôvodom je štrajk palubného personálu v Belgicku, Holandsku, Nemecku, Portugalsku, Španielsku a Taliansku. Podľa stanice BBC sa štrajk dotkne 30 000 pasažierov, ktorých Ryanair na zrušenie letov upozornil textovou správou alebo e-mailom.

Spoločnosť označila štrajk za zbytočný. Ryanair podľa oficiálnej správy urobil v posledných týždňoch výrazný pokrok v rokovaniach s odbormi, ktoré zahŕňajú aj pracovné zmluvy s pilotmi a palubným personálom v Írsku, Nemecku, Spojenom kráľovstve a v Taliansku.

Štrajky pilotov a personálu Ryanairu si počas leta vyžiadali zrušenie stoviek letov. "Dúfame, že zvíťazí zdravý rozum, odbory budú spolupracovať a v najbližších týždňoch uzavrieme zmluvy výhodné pre našich pilotov a palubný personál - bez ďalších nepríjemností pre pasažierov," povedal marketingový riaditeľ spoločnosti Kenny Jacobs.

Ryanair v priebehu septembra podpísal v Taliansku zmluvy s odborovými organizáciami FIT CISL, ANPAC a ANPAV. Ďalšie organizácie však žiadali mimoriadne stretnutie s talianskym ministrom práce Luigim Di Maiom.

BERLÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ryanair

Dôležité udalosti