Kňaz z D. Kubína sexuálne zneužil dievča (12). Podľa našich informácií by chcel od súdu podmienku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najprv ju sexuálne zneužil na fare, potom ju údajne poslal na spoveď. V poradí už druhý kňaz z Dolného Kubína, na ktorého sme upozornili, sa po rokoch postavil za svoje skutky voči maloletému dievčaťu pred súd.

Bývalý kňaz nám pred časom povedal, že sa do 12-ročného dievčaťa zamiloval a prebudil sa v ňom chlap. Vinu nepopiera. Nepáči sa mu výška navrhovaného trestu a podľa našich informácií by vraj chcel od súdu podmienku.

Peter Križian, teraz už bývalý kňaz, sa za sexuálne zneužívanie len 12-ročného dievčaťa postavil pred pár dňami pred súd.

Prečítajte si tiež:

Ďalší prípad

Advokát, ktorý zastupuje túto obeť, pro bono upozorňuje na predošlý prípad kňaza z Dolného Kubína Františka Ondreka, ktorý za sexuálne zneužívanie maloletej pre pochybenia miestnej prokuratúry dostal len trojročnú podmienku.

„Obeť určite trpí, pretože aj znalecké posudky hovoria o tom, že obeť trpí stredne ťažkou psychickou poruchou, to znamená náprava psychického zdravia sa odhaduje na úrovni 21. veku,“ hovorí advokát obete Marcel Boris s dôvetkom, že budú požadovať aj nemajetkovú ujmu.

Z pojednávania vylúčili verejnosť. Napriek tomu, že obvinený už svoju vinu priznal, neurobil vyhlásenie a nesúhlasil s výškou navrhovaného trestu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.