Obvinili exposlanca Gyimesiho a košického župana Trnku. Má sa to týkať údajných machinácií pri verejnom obstarávaní

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bývalý poslanec NR SR György Gyimesi, košický župan Rastislav Trnka a jeho advokátka Iveta Rajtáková čelia obvineniu. Má sa týkať údajných machinácií pri verejnom obstarávaní, informuje denník Plus jeden deň.

Informácie o obvinení potvrdil na utorkovej tlačovej konferencii Úradu špeciálnej prokuratúry prokurátor Ondrej Repa.

„Siedmeho marca bolo vznesené obvinenie ďalším trom osobám. Jednou z osôb je súčasný župan Košického samosprávneho kraja, taktiež bývalý poslanec Národnej rady SR. Treba povedať, že ide o poslanca z minulej vlády, čo opäť len potvrdzuje, že na Úrade špeciálnej prokuratúry sa žiadnym spôsobom nehľadelo na politickú príslušnosť a týmto osobám bolo vznesené obvinenie pre zločin machinácie pri verejnom obstarávaní. Týkalo sa to podozrenia z predraženia zákazky na právne služby,“ uviedol prokurátor.

Prečítajte si tiež:

Gyimesi reagoval

Na obvinenie už reagoval obvinený exposlanec. „Toto je úplne šialené. Niekto zrejme spravil veľmi veľkú nadprácu, zrejme za to, že som opustil OĽANO. Ja som na kraji robil dva mesiace, bol som radový zamestnanec a ani som nerozhodoval o nejakých veľkých veciach. Tuším len do nejakej výšky 50-tisíc eur. Každopádne, momentálne o tom neviem vôbec nič, nikto mi nevolal a nič mi nebolo doposiaľ doručené,“ povedal Gyimesi pre Plus jeden deň.

Pre TASR zároveň uviedol, že si nie je vedomý spáchania žiadneho trestného činu.

Jaroslava Haščáka opäť obvinili v kauze Gorila:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.