Žiakov čakalo celoslovenské Testovanie 9

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Viac ako 49.000 žiakov z 1643 škôl čaká v stredu celoslovenské Testovanie 9. Zúčastnia sa na ňom žiaci deviateho ročníka základných škôl, štvrtého ročníka gymnázií a tanečných konzervatórií s osemročným vzdelávacím programom a prvého ročníka stredných škôl s päťročným vzdelávacím programom prijatí na vzdelávanie v strednej škole z ôsmeho ročníka základnej školy. V stredu žiaci absolvujú test z matematiky a vyučovacieho jazyka (slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra).

Vo štvrtok (21. 3.) absolvujú žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským test z predmetu slovenský jazyk a slovenská literatúra a žiaci školy s vyučovacím jazykom ukrajinským absolvujú test z predmetu ukrajinský jazyk a literatúra.

Testy zo všetkých vyučovacích predmetov, okrem ukrajinského jazyka a literatúry, pozostávajú z 30 úloh. Test zo slovenského a maďarského jazyka a literatúry obsahuje popri 20 úlohách s výberom odpovede aj desať úloh s tvorbou krátkej odpovede. Test z matematiky je zostavený z 15 úloh s výberom odpovede a z 15 úloh s krátkou číselnou odpoveďou. Žiaci budú mať na riešenie testu zo slovenského jazyka a maďarského jazyka k dispozícii 70 minút a na riešenie testu z matematiky 90 minút.

Prečítajte si tiež:

Pre žiakov, ktorí sa z vážnych, predovšetkým zdravotných dôvodov nemôžu zúčastniť na marcovom riadnom termíne, je určený náhradný termín, ktorý je stanovený na 4. a 5. apríla v školách, ktoré určí príslušný regionálny úrad školskej správy.

Výsledky žiakov z testovania v elektronickej podobe získajú základné školy aj stredné školy 19. apríla. Výsledkové listy žiakov budú školám doručené elektronickou poštou do 10. mája.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 12. 3. Stredoškoláci mali maturity: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.