Pellegrini sa usvedčil z klamstva, vyhlásil Matovič. Koalícia podľa neho mohla zabezpečiť nižšie ceny potravín

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hnutie Slovensko na tlačovej konferencii kritizovalo súčasnú vládnu koalíciu vrátane kandidáta na prezidenta Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Opoziční poslanci majú za to, že Slovákov oklamali, keď pred parlamentnými voľbami sľubovali lacnejšie potraviny i nižšie ceny energií.

Líder hnutia a zároveň kandidát na prezidenta Igor Matovič vyhlásil, že v stredu mala vláda možnosť rozhodnúť o tom, či zabezpečia na Slovensku lacnejšie potraviny. Tvrdí však, že sa ministri zhodli, že ceny potravín sú v poriadku.

Usvedčili sa tak, že pred parlamentnými voľbami klamali, vyhlásil Matovič.

Prečítajte si tiež:

„Vláda neznižuje ceny potravín, ale prispieva k ich rastu. Sme najhorší spomedzi všetkých krajín V4, zo všetkých máme potraviny najdrahšie,“ uviedol poslanec za hnutie Slovensko Július Jakab.

Jakab tvrdí, že pred parlamentnými voľbami súčasná koalícia porovnávala ceny potravín s cenami v Poľsku a pýtala sa, ako je možné, že sú u nás drahšie.

Dnes podľa hnutia Slovensko z koaličnej analýzy vyplýva, že Slováci nakupujú potraviny o 39 percent drahšie ako Poliaci. A za jedno kilo chleba zaplatia Česi o 64 percent menej ako Slováci. „Súčasná vláda dnes povedala, že tieto ceny sú v poriadku,“ podotkol poslanec Jakab.

„Dnes je posledný deň predvolebnej kampane. Pred parlamentnými voľbami Pellegrini sľuboval nižšie ceny energií i potravín. A neurobil pre to absolútne nič. Ja sa obávam, že ľudia opäť tomuto klamárovi a podvodníkovi naskočia,“ uviedol Igor Matovič.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti