Lektorky košickej jazykovej školy sú zúfalé. Roky bojujú o peniaze, ktoré im konateľka dlhuje

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poctivo chodili do práce, no svoje zarobené peniaze nevideli dodnes. Lektorky jednej košickej jazykovej školy sú v bezvýchodiskovej situácii.

Už dlhé mesiace márne bojujú o to, aby dostali svoje výplaty za odučené hodiny. Konateľka „jazykovky“ vraj už podniká v novej firme, na súde je podaná žaloba a lektorky stále čakajú na peniaze.

Lektorka Veronika Sinayová hovorí, že v jej prípade to začala v roku 2016: „Hľadala som si prácu, kde som chcela odrobiť čo najviac hodín, aby som zarobila čo najviac peňazí. Táto jazyková škola mi to ponúkla.“

Prvé problémy nastali už o rok nato. „Konateľka mi povedala, že má nejaké problémy, a že aby som počkala s úhradami. Chápala som to, veď sme mali dobrý vzťah,“ povedala.

Čakanie sa však natiahlo na jeden a pol roka. „Od roku 2018 som nerobila nič iné, než len prosila o výplaty,“ dodala.

Všetko podľa nej vygradovalo v roku 2020 s príchodom pandémie koronavírusu: „Nemusela si už vymýšľať žiadne výhovorky. Za všetko mohol COVID a prestala už platiť úplne.“

Prečítajte si tiež:

Prišli s návrhmi

Dlhy zo strany konateľky sa postupne vyšplhali až na niekoľko tisíc eur. Lektorky sa situáciu rozhodli riešiť žalobou. Tá však úspešná nebola.

„Predtým než sme podávali žaloby a trestné oznámenia, pokúšali sme sa o zmier. Navrhovali sme jej splátkové kalendáre, pýtali sme, nech ona navrhne, aký termín jej vyhovuje,“ priblížila Sinayová.

Konateľku spoločnosti sme sa snažili zastihnúť na miestach, kde jazyková škola sídlila, no neúspešne. Aj tam vraj zanechala dlžoby.

Napriek tomu, že doteraz nevyplatila záväzky zo svojho starého podnikania, dnes je konateľkou úplne inej spoločnosti.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.