Prieskum: Voľby by v marci vyhral Smer, druhé by bolo PS

Robert Fico
Robert Fico. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v marci, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 22,1 percenta hlasov. Druhé by skončilo Progresívne Slovensko (PS) s 21 percentami hlasov, po ňom nasleduje Hlas-SD, ktorý by získal 15,9 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ako pre Joj 24.

Štvrté by skončilo KDH, ktoré by získalo 8,1 percenta, nasleduje SaS (6,7 percenta). Do parlamentu by sa dostala aj SNS so ziskom 5,1 percenta. Hranicu zvoliteľnosti by neprekročila koalícia hnutie Slovensko (bývalé OĽANO), Za ľudí a Kresťanská únia. Získala by 5,6 percenta hlasov, na vstup do NR SR by potrebovala ako koalícia sedem percent.

Hranicu zvoliteľnosti by neprekročila ani Maďarská aliancia, ktorá by dostala 4,6 percenta hlasov. Nasledujú Republika (3,9 percenta), Demokrati (3,2 percenta), Sme rodina (2 percentá) a ĽSNS (1,3 percenta).

Prečítajte si tiež:

Menej ako jedno percento hlasujúcich by získala Komunistická strana Slovenska (0,2 percenta), My Slovensko (0,1 percenta), Slovenské Hnutie Obrody (0,1 percenta) a Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana (0,1 percenta).

Na základe prieskumu by Smer-SD v parlamente získal 42 kresiel, PS 40 a Hlas-SD 30 mandátov. S 15 poslancami by v NR SR bolo KDH, 13 kresiel by mala SaS a desať SNS.

Telefonický prieskum sa realizoval na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov starších ako 18 rokov v období od 11. do 18. marca.

Pozrite si aj detaily prieskumu pred voľbami prezidenta:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.