Pred sviatkami nás čaká výrazná zmena počasia. Teploty vyletia prudko nahor

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko čaká výrazné oteplenie. Po chladných dňoch a mrazivých nociach budú teploty stúpať nahor. Nebude to však nadlho. Cez víkend k nám opäť začne prúdiť studený front, ktorý hrozí nebezpečným počasím, informuje imeteo.sk. Meteorológovia ale prinášajú dobré správy. Pred veľkonočnými sviatkami teploty vyletia opäť prudko nahor.

Jarná sobota

Denné teploty budú nasledujúce dni stúpať nad hranicu 15 stupňov. Odborníci nepredpovedajú ani žiadne zrážky. Najteplejšie by však malo byť v sobotu (23. 3.), na niektorých miestach sa môžu teploty vyšplhať až k jarným 20 stupňom.

Nezvyčajná situácia

V sobotu sa pripravte na nezvyčajnú situáciu. Popoludní sa začne počasie prudko zhoršovať. Ochladí sa a fúkať bude silný nárazový vietor.

Prečítajte si tiež:

​„V sobotu k nám najskôr vyvrcholí po okraji tlakovej níže so stredom nad severným Nemeckom príliv veľmi teplého vzduchu od juhozápadu a počas popoludnia by cez strednú Európu mal začať postupovať výrazný studený front, ktorý prinesie intenzívne zrážky a dokonca aj búrky,“ spresňuje portál.

Studený vzduch bude prudko znižovať teploty. Podľa predpovedí by sa teda v nedeľu (24. 3.) malo opäť ochladiť. Treba rátať aj s dažďom a prehánkami. Teploty sa budú pohybovať od 4 do 9 stupňov, na juhu a západe väčšinou 9 až 12 stupňov, uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Priaznivá predpoveď pred Veľkou nocou

V pondelok (25. 3.) sa bude najvyššia denná teplota pohybovať od 8 až 13, na severe miestami okolo 6 stupňov. Zo dňa deň však budú teploty opäť stúpať nahor, postupne sa ku koncu týždňa dostanú až na hranicu 20 stupňov, predpovedá SHMÚ.  

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.