Mestá sa už pripravujú na Veľkú noc. Ulice zdobia kraslicami i jarnými kvetmi

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Blíži sa Veľká noc a viaceré samosprávy už vyzdobujú mestá a obce, aby navodili sviatočnú atmosféru. Niektoré sa môžu popýšiť originálnymi nápadmi.

V Považskej Bystrici ožil farbami priestor pred mestským úradom. Potrebovali na to aj vysokozdvižnú plošinu. Pohľady ľudí lákajú aj obrie prútené koše, ktoré vysadili jarnými kvetmi.

Minulé roky výzdobu zničili vandali. Veria, že táto vydrží dlhšie. „Máme tu nasmerované kamery mestskej polície aj hliadky zintenzívnia činnosť práve v tejto lokalite,“ povedal Karol Janas, primátor Považskej Bystrice. 

Prečítajte si tiež:

Fotostena v Michalovciach

Z michalovskej radnice zneli vianočné tóny. Do jarného playlistu sa dostali omylom. „Už je chyba odstránená, do Vianoc nebudú hrať,“ povedala Mária Stričková, vedúca oddelenia komunikácie mesta Michalovce. 

Na námestí pribudla veľkonočná fotostena. O výzdobu sa starajú mestské školy. Pripravili veľkonočný expres, vyfarbovali vagóny a aj kraslice.

Asi 30 zajacov, korbáče a veľkonočné vajcia. Za takúto výzdobu by sa nemuselo hanbiť ani väčšie okresné mesto. V Borskom Mikuláši na Záhorí cítiť veľkonočnú atmosféru na každom kroku.

Výzdoba na Záhorí

Zajace v ľudskej veľkosti a tento rok aj nový štýlový šibač. Všetko vyrobili zamestnanci obecného úradu v Borskom Mikuláši.

„Doviezol som si zo zberného dvora polystyrén, zvyšky a polepil,“ povedal Pavel Drinka, zamestnanec obecného úradu. 

Ďalšia kolegyňa ozdoby pomaľovala a pomohla aj miestna základná škola. To, čo by podľa starostu za normálnych okolností obec stálo možno aj vyše 10-tisíc eur, ich vyšlo na necelú tisícku.

„Ľudia z toho majú radosť, najmä malé deti, ale aj dôchodcovia a seniori sa z toho tešia,“ uviedol Róbert Macek, starosta obce Borský Mikuláš. 

Neprehliadnuteľnú dekoráciu dali aj pred ich miestnu pýchu, údajne najstarší zrubový dom na Záhorí.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.