Najväčšia volebná noc, akú ste kedy na Markíze mohli vidieť. Prichádzame s veľkou novinkou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Divákov čaká najväčšia volebná noc, akú ste kedy na Markíze mohli vidieť. V sobotu (23. 3.) si volíme nového prezidenta a vďaka TV Markíza sa všetky horúce novinky a aktuality dozviete na jednom mieste. Televízia dokonca prichádza s veľkou novinkou.

Večer už so začiatkom o 20.30 h. odštartuje priamy prenos mimoriadnej relácie s názvom Prezident 2024. Volebnou nocou budú sprevádzať moderátori Zuzana Čimová, Michal Kovačič a Adel Ghannam.

„Diváci sa naozaj budú mať na čo tešiť. Budeme sa naživo pozerať do centrál jednotlivých kandidátov, budeme prinášať aktuálne živé výsledky, bude toho naozaj veľa,“ uviedol riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Michal Kratochvíl.

Novinka po prvý raz na Slovensku

Moderátor Michal Kovačič privíta v štúdiu Televíznych novín politického komentátora Mariána Leška a sociológa, riaditeľa agentúry Focus Martina Slosiarika, ktorí budú počas celej volebnej noci analyzovať a komentovať priebežné výsledky volieb.

Z druhého štúdia bude do vysielania vstupovať redaktor Adel Ghannam, ktorý bude divákom TV Markíza prezentovať priebežné výsledky volieb prostredníctvom špeciálnej mapy Slovenska, ktorá sa bude zafarbovať podľa toho, kto v danom okrese vyhráva. Diváci tak budú môcť naživo sledovať, ktorý kandidát v danom momente vedie v ktorom okrese.

V tomto štúdiu bude aj centrum sociálnych sietí.

„Ľudia budú môcť postovať napríklad, ako volili alebo povedať svoj názor, keď sa uzatvoria volebné miestnosti. Tu budeme zbierať ohlasy zo sociálnych sietí na sčítanie, ale aj priebeh volieb,“ uviedol Michal Kratochvíl.

Priamo spred Prezidentského paláca v Bratislave sa budeme počas celej noci spájať s moderátorkou Zuzanou Čimovou, ktorá divákom prvý raz v slovenskej histórii odprezentuje výsledky volieb prostredníctvom prepojenia virtuálnej reality a real-time 3D grafiky so skutočným vonkajším priestorom.

„Vôbec po prvýkrát prinesieme divákom výsledky pomocou virtuálnej grafiky. To znamená, že vedľa Zuzky sa budú premietať virtuálne stĺpčeky v reálnom prostredí, čo je novinka. Je to po prvýkrát, čo sa to použije na Slovensku pre zobrazenie výsledkov volieb,“ ozrejmil riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Michal Kratochvíl.

Všetko dôležité aj na portáli TVNOVINY.sk

Tí, ktorí nebudú môcť sledovať volebnú noc na televíznych obrazovkách, všetky dôležité informácie nájdu na spravodajskom portáli TVNOVINY.sk.

„Na portáli TVNOVINY.sk budú môcť čitatelia sledovať živé sčítanie, internet ponúkne aj živé pohľady, kontinuálne streamy do niektorých centrál kandidátov. Na internete máme pripravený komplexný servis tak, aby sa každý, či už pri televíznej obrazovke alebo s mobilom v ruke, mohol pozrieť, ako to práve vyzerá s priebehom sčítania,“ dodal Kratochvíl.

Deň po voľbách v nedeľu (24. 3.) o 09. 55 h odvysiela TV Markíza ďalšiu mimoriadnu reláciu s názvom Prezident 2024: Víťazi volieb, ktorú bude taktiež moderovať Zuzana Čimová. Voľbám a ich výsledkom sa budú venovať aj politická diskusná relácia Na telo o 13. 00 h a večerné Televízne noviny o 19.00 h.

V prípade, že prezident nebude zvolený v prvom kole volieb, druhé kolo sa uskutoční 6. apríla 2024 a pokračovať bude aj špeciálne volebné vysielanie TV Markíza.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teleráno

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.