VIDEO: „Vy ste ban-de-ro-vec, ban-de-ro-vec“, opakoval Harabin v kurióznej prestrelke Čekovskému

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Exminister spravodlivosti Štefan Harabin sa v pondelok (25. 3.) dostal do slovnej prestrelky s bývalým poslancom parlamentu Kristiánom Čekovským. Práve on bol jedným z autorov trestného oznámenia, pre ktoré sa v tento deň neúspešný kandidát na prezidenta postavil pred Špecializovaný trestný súd v Pezinku. 

Kvôli statusu, ktorý zverejnil na sociálnej sieti deň po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, čelil obžalobe pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia a prečin schvaľovania trestného činu. 

Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR vtedy na Facebooku napísal: „Urobil by som presne to isté, čo Putin v súvislosti s udalosťami na Ukrajine. Je povinnosťou pacifikovať nacistov, ktorí genocídne od roku 2014 zavraždili 15-tisíc vlastných civilistov.“

Prečítajte si tiež:

​Harabin najskôr spôsobil rozruch na súde. Slovne útočil na prokurátora, ktorého nazval, že je „nikto“ a „plechovička, ktorá nepozná právo“. 

​Po skončení pojednávania svoju pozornosť upriamil na exposlanca Čekovského.

Padali urážky a vyhlásil, že všetci zaplatia za to, že na neho podal trestné oznámenie. Nechýbalo ani typické slabikovanie, ktorým sa exminister preslávil. 

Slovnú prestrelku si môžete pozrieť vo videu vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.