Ministerstvo kultúry odkladá zákon meniaci RTVS, kým sa nevyjadrí Legislatívna rada vlády SR

Budova RTVS.
Budova RTVS.

Návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase, ktorý prinesie zmeny v súčasnom RTVS, sa odkladá, dokým sa k nemu nevyjadrí Legislatívna rada vlády SR. Pre TASR to uviedla riaditeľka odboru komunikácie Ministerstva kultúry (MK) SR Petra Bačinská. Upozornil na to RTVS.

„Vzhľadom na počet pripomienok a komplexnosť problematiky aktuálne pracujeme na dopracovaní nového zákona o Slovenskej televízii a rozhlase s tým, že je potrebné, aby sa s návrhom oboznámila aj Legislatívna rada vlády SR,“ uviedlo ministerstvo.

MK SR ešte 11. marca predložilo do skráteného medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase. Súčasná inštitúcia by sa nemala rozdeliť, navrhuje sa však viacero zmien. Riaditeľa by mala po novom voliť sedemčlenná rada zložená z troch nominantov ministra a štyroch zvolených v parlamente. Vzniknúť má aj programová rada, ktorej väčšinu volí NR SR. Opätovne sa má zaviesť inštitút zmluvy so štátom.

K zákonu o Slovenskej televízii a rozhlase prišlo v rámci medzirezortného pripomienkového konania 327 pripomienok, z toho 42 hromadných. Okrem zástupcov verejnosti ich formulovali tiež politické strany i kultúrna platforma.

Pozrite si aj reportáž o pripravovaných zmenách v RTVS:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.