Karta sa obrátila. Pellegrini sa dožaduje duelu, s Korčokom sa preto naťahujú na Facebooku

Peter Pellegrini a Ivan Korčok.
Peter Pellegrini a Ivan Korčok. Zdroj: TVNOVINY.sk

Predvolebná kampaň po prvom kole prezidentských volieb naplno začala. Ivan Korčok a Peter Pellegrini si vôbec prvý raz na sociálnych sieťach vymenili statusy. „Zrazu debatovať netreba?“ opýtal sa Peter Pellegrini verejne Ivana Korčoka.

Predvolebná kampaň pred prvým kolom volieb bola podľa odborníkov poznačená práve neochotou Pellegriniho debatovať s Korčokom. Na pozvania do posledného týždňa pred voľbami neodpovedal.

Napokon sa stretli dvakrát, v dueli na obrazovkách televízie Markíza a v debate všetkých kandidátov na RTVS, kde na seba však jednotliví kandidáti podľa pravidiel debaty nemohli reagovať. 

Prečítajte si tiež:

Karta sa obrátila

Karta sa pred druhým kolom obrátila a duelu sa po novom dožaduje Pellegrini.

„Zajtra som mal absolvovať prvý duel s Ivanom Korčokom pred druhým kolom prezidentských volieb. Potvrdil som svoju účasť a chystal som sa na debatu. Večer ma však z televízie informovali, že pán Korčok účasť zrušil. Tak neviem – zrazu debatovať netreba?“ uviedol Pellegrini na sociálnej sieti v pondelok. 

Ivan Korčok prvé kolo prezidentských volieb vyhral, a to s nečakaným náskokom, získal o 5,5 percenta viac ako Pellegrini.

„Pán Pellegrini má odrazu a práve teraz žiadzu debatovať v TA3,“ reagoval na status Pellegriniho Korčok. A radí mu, aby zachoval pokoj.

„Ponuku na debatu som dostal dnes (25. 3.) s termínom zajtra (26. 3.) - samozrejme, úplne náhodou, keďže už niekoľko dní je avizovaný môj program s ľuďmi v Prešove, na Spiši a večer v Banskej Bystrici. Aby to bolo ešte vtipnejšie, pán Pellegrini dnes odmietol debatu v Slovenskom rozhlase, tiež tento týždeň. Pán Pellegrini, trápny pokus. Zachovajte pokoj,“ odpísal mu Korčok priamo v komentároch. Neskôr pridal rovnaké stanovisko aj na svoj profil ako status.

Duel v rozhlase 

Peter Pellegrini reagoval. Uviedol, že sa na Korčoka teší v rozhlase, kde svoju účasť už potvrdil. Mal tak urobiť v utorok do 12.00 h. Uviedol tiež, že televízia TA3 chcela duel usporiadať v Banskej Bystrici, aby sa ho mohol Korčok zúčastniť aj napriek svojim plánom mimo hlavného mesta.

„Ja som súhlasil, veď prečo nemať diskusiu v našom rodisku, tentokrát bez trápne vyberaného vstupného od ľudí. Ale neklamte, prosím, že som s Vami ja odmietol diskutovať v Slovenskom rozhlase - ak si lepšie pozriete pozvánku, nájdete tam termín potvrdenia duelu dnes (26. 3.) do 12:00. Takže som ho potvrdil a budem sa na Vás v Slovenskom rozhlase tešiť,“ odpovedal Pellegrini.

Obrátili sme sa preto na tím Ivana Korčoka s otázkou, či sa daného duelu na RTVS zúčastní. Svoju účasť pre TVNOVINY.sk potvrdil. V dueli v rozhlase sa majú stretnúť vo štvrtok.

Jeden cestuje po Slovensku, druhý rokuje o podpore. Prezidentská kampaň sa opäť rozbieha naplno:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.